Comhome.pl

Informacje o budownictwie, architekturze, domu i ogrodzie

Rzeczy, które powinieneś wiedzieć o ubezpieczeniu domu

ByRedakcja

sty 11, 2022
dom

Posiadanie domu to duża odpowiedzialność, która obejmuje również zakup odpowiedniego ubezpieczenia chroniącego tę ogromną inwestycję. Jeśli jest to pierwsze ubezpieczenie właściciela domu, jakie kiedykolwiek musiałeś kupić, możesz mieć pytania, które trudno jest zadać sobie samemu. Pamiętaj o tych wszystkich pomysłach podczas zakupów.

Upewnij się, że uwzględniasz swój system bezpieczeństwa podczas kontaktowania się z nimi w sprawie nowej polisy dla właściciela domu. System bezpieczeństwa i usługa bezpieczeństwa, która reaguje, gdy się wyłączy, może skutecznie zmniejszyć składki ubezpieczeniowe o 5% lub więcej miesięcznie.

Wielu właścicieli domów martwi się o utrzymanie niskich składek rocznych. Polisa z wyższym udziałem własnym jest jednym ze sposobów na osiągnięcie tego celu. Składki zostaną obniżone, jeśli zwiększymy udział własny. Upewnij się, że masz trochę gotówki odłożonej na wszelkie naprawy, które nie przekraczają udziału własnego.

Posiadanie systemu alarmowego może zaoszczędzić Ci różnicę, jeśli chodzi o to, jak droga jest Twoja polisa ubezpieczeniowa. Zmniejszy to szanse na to, że ktoś włamie się do Twojego domu. Ubezpieczyciel może pomyśleć, że nie jesteś zagrożonym domem i obniżyć składki. Przedstaw firmie ubezpieczeniowej dowód na to, że posiadasz system zabezpieczeń.

Zanim porozmawiasz z przedstawicielem firmy ubezpieczeniowej, poproś o oferty wykonawców w Twojej okolicy. Należy pamiętać o zachowaniu wszystkich dokumentów i rachunków w nagłych wypadkach, aby nie ponosić większych strat.

Można zmniejszyć składki płacone na ubezpieczenie domu przez dodanie systemu alarmowego. Systemy te są zazwyczaj niedrogie, a zapewnią Ci poczucie spokoju zarówno podczas Twojej nieobecności, jak i w domu.

Jeśli współlokatorzy dzielą z tobą przestrzeń, sprawdź swoją polisę ubezpieczeniową, aby dowiedzieć się, jakie jest pokrycie w przypadku katastrofy. Niektóre polisy obejmują wszystko w mieszkaniu, ale inne obejmują tylko zawartość. Upewnij się, że wiesz dokładnie, co jest pokryte, aby nie skończyło się na tym, że będziesz winien współlokatorowi pieniądze.

Instalując alarmy przeciwpożarowe, możesz zaoszczędzić dziesięć procent rocznie na składkach ubezpieczeniowych. Firmy ubezpieczeniowe mają większe zaufanie do gospodarstw domowych, które posiadają urządzenia wykrywające ogień. Niektóre firmy ubezpieczeniowe zapewniają coraz większą zniżkę, gdy domy mają wiele alarmów przeciwpożarowych.

Możesz być odpowiedzialny, jeśli ktoś znajduje się na Twojej posesji. Nigdy nie zapominaj o potrzebie posiadania solidnej polisy ubezpieczeniowej dla właściciela domu!

Dom jest ważną inwestycją i w Twoim najlepszym interesie jest jego ubezpieczenie. Ubezpieczenie domu jest najlepszym sposobem na ochronę tej inwestycji. Ten artykuł poprowadzi Cię we właściwym kierunku.