Comhome.pl

Informacje o budownictwie, architekturze, domu i ogrodzie

Jakie ubezpieczenie domu jest dla Ciebie odpowiednie?

ByRedakcja

sty 7, 2022
dom

Nie daj się nabrać na fałszywe obietnice, które są oferowane przez krzykliwe reklamy.

Nie zastanawiaj się nad zakupem ubezpieczenia dla domu, po prostu to zrób. Jeśli zaciągnąłeś kredyt hipoteczny, możesz nawet nie mieć wyboru co do zakupu ubezpieczenia domu; prawdopodobnie jest ono wymagane przez warunki kredytu.

W miarę jak zmieniają się Twoje potrzeby, powinieneś ponownie ocenić, czego potrzebujesz od ubezpieczenia domu.Musisz spojrzeć ponownie, aby zobaczyć, czy istnieją limity pokrycia na wartościowe przedmioty. Jeśli masz pewne rzeczy, które wymagają dodatkowego pokrycia, możesz poprosić o indywidualne ridery, aby mieć pewność, że te przedmioty są chronione.

Niektóre cechy domu mogą zmienić koszt ubezpieczenia. Na przykład, jeżeli posiadają Państwo basen, ubezpieczenie może być wyższe ze względu na większą odpowiedzialność. Bliskość służb ratunkowych, takich jak hydranty przeciwpożarowe, również wpływa na kwotę, jaką zapłacimy za ubezpieczenie.

Ubezpieczenie od powodzi jest ważne dla Twojego domu.

Domowy system alarmowy może pomóc w obniżeniu ogólnych składek ubezpieczeniowych. Systemy te są zazwyczaj niedrogie, a mogą sprawić, że poczujesz się bezpiecznie, gdy będziesz musiał gdzieś wyjść.

Bezpieczeństwo powinno być na pierwszym miejscu przy obniżaniu kosztów ubezpieczenia najemcy.Posiadanie detektorów ognia, gaśnic i czujników pożarowych na posesji może obniżyć składki. Może również sprawić, że będziesz o wiele bardziej bezpieczny osobiście, więc upewnij się, że zainwestujesz w te przedmioty i nauczysz się, jak z nich korzystać i utrzymywać je na bieżąco.

System bezpieczeństwa jest dobrą inwestycją, jeśli kupujesz ubezpieczenie domu.To może pomóc zmniejszyć to, co płacisz rocznie o 5 procent. Upewnij się, że twój system bezpieczeństwa jest podłączony do posterunku policji lub stacji centralnej, tak aby wszelkie włamania lub próby włamań mogły być udokumentowane dla firmy ubezpieczeniowej.

Zakładając alarmy przeciwpożarowe można uzyskać do 10% niższą roczną składkę ubezpieczeniową. Firmy ubezpieczeniowe uważają, że jest to lepsza inwestycja, jeśli jest więcej ufających gospodarstw domowych, które posiadają wykrywacze ognia. Niektórzy ubezpieczyciele oferują nawet więcej, jeśli masz więcej alarmów przeciwpożarowych.

Być może w Twojej okolicy zaszły zmiany, które skutkują niższymi składkami na ubezpieczenie domu. Należy być świadomym swojego otoczenia i zgłaszać zmiany.

Podstawowe mienie jest automatycznie zawarte w polisie, elektronika lub futro mogą mieć niewystarczający limit polisy w stosunku do wartości przedmiotu. Porozmawiaj ze swoim agentem ubezpieczeniowym, aby dowiedzieć się, jak wyszczególnić przedmioty o wysokiej cenie, tak aby w razie ich utraty otrzymać pełny zwrot kosztów.

Nawet najbardziej zaufana firma ubezpieczeniowa chce maksymalnie rozszerzyć zakres ubezpieczenia. W ten sposób ubezpieczyciele zarabiają swoje pieniądze. Upewnij się, że skorzystasz z porad zawartych w tym artykule, aby zaoszczędzić pieniądze bez poświęcania pokrycia, którego możesz potrzebować, jeśli Twój dom ulegnie uszkodzeniu.