Comhome.pl

Informacje o budownictwie, architekturze, domu i ogrodzie

Ważne jest, aby zrozumieć, co dokładnie obejmuje polisa ubezpieczeniowa

ByRedakcja

sty 13, 2022
dom

Zakup nowego domu wymaga wiele zarządzania, a to jest szczególnie prawdziwe, gdy szukasz odpowiedniej polisy ubezpieczeniowej dla właściciela domu. Jeśli jesteś nowy w tym procesie, tkając swoją drogę przez papierkowej roboty i terminologii może być skomplikowane. Pamiętaj o poniższych wskazówkach podczas zakupów idealnego ubezpieczenia domu.

Dobrym sposobem na uzyskanie oszczędności na polisie ubezpieczeniowej jest spłata kredytu hipotecznego. Firmy ubezpieczeniowe uważają, że ci, którzy w pełni posiadają swój dom, będą o niego lepiej dbać. Spłacenie długu hipotecznego obniża w zamian Twoje roczne składki.

Możesz zrobić dwie rzeczy, aby obniżyć swoje składki ubezpieczeniowe. Pierwszym krokiem jest posiadanie systemu bezpieczeństwa. Może to obniżyć składki ubezpieczeniowe o 5 procent rocznie. Drugą rzeczą jest umieszczenie czujników dymu w domu. Ta mądra decyzja może zaoszczędzić Ci kolejne dziesięć procent!

Nie zastanawiaj się nad zakupem ubezpieczenia dla domu; po prostu to zrób. Jeśli obecnie płacisz za kredyt hipoteczny, pożyczka, którą zaciągnąłeś może wymagać od Ciebie posiadania ubezpieczenia domu.

Upewnij się, że w pełni rozumiesz swój zakres ubezpieczenia, jeśli chodzi o tymczasowe wydatki na życie. Niektóre polisy ubezpieczeniowe pokrywają koszty pobytu w innym miejscu, jeśli jesteśmy zmuszeni zamieszkać gdzie indziej z powodu uszkodzenia domu. Potrzebujesz paragonów na dowód.

Wielu właścicieli domów chce utrzymać swoje ubezpieczenie co roku. Polityka, która ma wyższy udział własny jest jednym ze sposobów na osiągnięcie niższych kosztów ubezpieczenia.Twoje składki zostaną zmniejszone, jeśli udział własny jest wyższy. Upewnij się, że masz wystarczająco dużo środków w swoich oszczędnościach, aby zapłacić za mniejsze naprawy, które będziesz musiał wykonać sam.

Niektóre cechy Twojego mieszkania będą miały wpływ na koszty ubezpieczenia (na lepsze lub gorsze). Na przykład, jeśli posiadasz basen, Twoje ubezpieczenie może być wyższe ze względu na większą odpowiedzialność. Odległość Twojego domu od służb ratowniczych również będzie miała wpływ na cenę polisy.

Istnieją proste sposoby na obniżenie kosztów składek. Jeśli planujesz dobudować do swojego domu, np. dobudówkę do domu, pamiętaj, że drewniane ramy mogą kosztować mniej niż stalowe czy cementowe, ale ubezpieczenie może być wyższe.

Twój dom jest dużą inwestycją i ważne jest, aby był chroniony. Ochrona domu zaczyna się od ubezpieczenia, ale trzeba wiedzieć, jak uzyskać odpowiednią polisę. Rozważ te wskazówki, gdy zaczniesz szukać polisy ubezpieczeniowej dla swojego domu.