Comhome.pl

Informacje o budownictwie, architekturze, domu i ogrodzie

Przygotowania do sezonu grillowego – jak usunąć zaschnięty brud i tłuszcz?

ByRedakcja

maj 27, 2023
Przygotowania do sezonu grillowego

Sezon grillowy to dla wielu osób świetny czas na spędzanie wolnego czasu z rodziną i przyjaciółmi. Jednak po każdym użyciu grillu należy go dokładnie oczyścić, aby uniknąć przypalenia jedzenia i zapobiec zaschnięciu brudu. Warto poznać różne metody, dzięki którym skutecznie usuniesz tłuszcz i resztki jedzenia z rusztu. Dowiedz się także, jak dbać o grill, aby zapobiec przypaleniom w przyszłości!

Jak skutecznie usunąć tłuszcz z rusztu?

Jednym z najczęstszych problemów, z jakim spotykają się osoby grillujące, jest usunięcie tłuszczu z rusztu. Istnieją różne sposoby, dzięki którym można to zrobić. Jedną z najprostszych jest moczenie go w wodzie z dodatkiem mydła. Wystarczy napełnić miskę wodą, dodać trochę płynu do naczyń i namoczyć ruszt na kilka godzin lub na całą noc. Następnie wystarczy go wyczyścić szczoteczką do naczyń lub miękką gąbką.

Jeśli oczekujesz szybszych rezultatów i efektywniejszego działania, sięgnij po Ludwik płyn do mycia tłustych powierzchni fresh. Ten preparat już w kilkanaście minut doczyści nawet bardzo zabrudzony ruszt, dzięki czemu świetnie sprawdzi się w momencie, gdy za chwilę mają przyjść goście, a Twój grill nie nadaje się do użycia.

Jak oczyścić grill od zewnątrz?

Czyszczenie grilla od zewnątrz również jest ważne, ponieważ po każdym grillowaniu brud i tłuszcz zalegają nie tylko na ruszcie, ale również na powierzchni grilla. Na rynku dostępne są specjalne środki czyszczące, takie jak Ludwik Płyn do grilli i piekarników. Wystarczy spryskać go środkiem czyszczącym i przetrzeć go miękką szmatką. Dzięki temu będzie on czysty i lśniący.

Aby usunięcie zaschniętego brudu było jeszcze szybsze, zastosuj odpowiednie narzędzia. Sprawdzi się tu druciana gąbka, szczotka z bardzo twardym włosiem, a nawet skrobak. Warto jednak pamiętać, że przy użyciu tych narzędzi istnieje ryzyko uszkodzenia powierzchni rusztu, dlatego trzeba zachować ostrożność.

Jak dbać o grill?

Aby uniknąć przypalenia jedzenia i zapobiec zaschnięciu brudu, warto regularnie dbać o swój grill. Ważne jest, aby po każdym grillowaniu dokładnie go umyć i wyczyścić. Dzięki temu unikniesz przypalenia resztek jedzenia i zaschnięcia brudu, co ułatwi czyszczenie  przed następnym użyciem.

Pamiętaj też o tym, że możesz podczas grillowania korzystać ze specjalnych tacek, które ograniczają bezpośredni kontakt żywności z rusztem i ogniem. Możesz wykonać je samodzielnie z folii aluminiowej! Bardzo ułatwiają one sprzątanie, a dodatkowo sprawiają, że posiłki nie są aż tak narażone na działanie dymu.