Comhome.pl

Informacje o budownictwie, architekturze, domu i ogrodzie

Jaki okap do nowoczesnej kuchni?

ByRedakcja

lut 24, 2023
Jaki okap do nowoczesnej kuchni?

Nowoczesna kuchnia wyróżnia się przede wszystkim połączeniem niebywałej funkcjonalności oraz wyjątkowego designu. W takim pomieszczeniu każdy element aranżacji ma swój określony cel. Sprawdź, jaki okap kuchenny powinien znaleźć się w nowoczesnej kuchni, tak aby dobrze spełniał swoje funkcje, a zarazem nadawał wnętrzu odpowiedniego charakteru.

Jakie zadanie ma okap kuchenny w nowoczesnej kuchni?

W każdej kuchni powinno znaleźć się urządzenie, które zapewni prawidłowy przepływ powietrza. Jest to przestrzeń, w której na co dzień ulatnia się bardzo dużo zapachów mogących przeszkadzać w ogólnym funkcjonowaniu. Gwarancją niwelowania nieprzyjemnych oparów jest montaż okapu kuchennego. Jest to sprzęt, który podnosi standard pomieszczenia, zwiększając tym samym wygodę i komfort domownikom przebywającym w kuchni. Dobrze dobrany okap kuchenny nie tylko usuwa brzydkie zapachy z wnętrza, ale również sprawia, że na meblach kuchennych nie ma nadmiaru wilgoci. Wybierając urządzenie do nowoczesnej kuchni, warto kierować się nie tylko funkcjonalnością, ale również prawidłowo dobranym wyglądem urządzenia. Producentem, który proponuje niezwykle innowacyjne okapy kuchenne, które wyróżniają się nadzwyczajną elegancją i świetnie sprawdzają się w nowoczesnych aranżacjach, jest Ciarko Design.

Nowoczesna kuchnia a okap kuchenny

Nowoczesna kuchnia nie ma ograniczeń, a jej design jest przede wszystkim związany z określeniem „praktyczny minimalizm”. Oczywiście w przestrzeni takiej nie brakuje także odpowiednio wyważonych dekoracji. Innowacyjne wnętrza mogą natomiast różnić się od siebie ze względu na wykorzystaną paletę barw, rozmieszczenie sprzętów i mebli oraz ogólnego zagospodarowania przestrzeni. 

Wybierając okap kuchenny do danej kuchni, należy zwrócić uwagę na to, w jaki sposób sprzęt będzie się w niej prezentował. Dobrze, jeśli urządzenie jest dostosowane nie tylko do kolorystyki czy stylu całej aranżacji, ale także rozłożenia mebli kuchennych. Nowoczesne wnętrza to przede wszystkim warianty przestrzenne z wyspami, opcje kuchni połączonych z salonem. Są to jednak także małe metraże, w których zadbano o jak największą funkcjonalność. Każda opcja może być urozmaicona o praktyczny okap kuchenny, wystarczy tylko odpowiednio go dopasować do danego pomieszczenia.

Kuchnia z wyspą

Okap kuchenny, który zawiśnie nad wyspą kuchenną, powinien przede wszystkim charakteryzować się piękną prezencją. Zazwyczaj wisi on w centralnej części pomieszczenia, a więc jest elementem, który bardzo szybko rzuca się w oczy. Warto zadbać o to, by jego design zachwycał. W nowoczesnej kuchni z wyspą świetnie sprawdzi się urządzenie typu tuba, które idealnie nadaje się do zawieszenia w tak ważnym miejscu wnętrza. Dodatkowo kształt okapu pomimo pięknej prezencji pozwala zachować wrażenie minimalizmu, co jest istotne przy aranżacji przestrzeni nowoczesnej. Ważne, aby okap był zawieszony na wzmocnionym suficie, tak aby nie wygenerować żadnych szkód.

Kuchnia otwarta na salon

Kuchnia otwarta na salon to rozwiązanie, na które bardzo często decydują się nie tylko właściciele dużych mieszkań, ale i małych metraży. Ta opcja pozwala bowiem zachować sporą przestrzeń, która w innym przypadku zagospodarowana byłaby na ścianę dzielącą oba pomieszczenia. Połączenie dwóch tak istotnych wnętrz w domu niesie za sobą różne skutki. Bardzo często opary i zapachy, które ulatniają się w kuchni, przemieszczają się również do salonu. Chcąc zadbać o maksymalny komfort domowników, należy zainstalować okap kuchenny bezpośrednio nad płytą grzewczą. Innowacyjnym sposobem na to, by powietrze trafiało bezpośrednio do urządzenia, jest wykorzystanie okapu zintegrowanego z płytą indukcyjną. Dzięki tak nowoczesnej technologii wszystkie zapachy znikają w możliwie najszybszym tempie, nie trafiając tym samym do pomieszczenia obok. 

Mała, ale nowoczesna kuchnia

W małej, a zarazem nowoczesnej kuchni, ważne jest przede wszystkim wykorzystanie sprzętów, które są niezwykle praktyczne. Jednocześnie powinny one być na tyle minimalistyczne, aby nie zajmowały wolnej przestrzeni. W takim wnętrzu świetnie sprawdzają się okapy, które są niemal niewidoczne. Przykładem są okapy blatowe lub podszafkowe, które są bardzo funkcjonalne, a jednocześnie nie zabierają zbyt dużo dostępnego miejsca.