Comhome.pl

Informacje o budownictwie, architekturze, domu i ogrodzie

Jak skompletować wyposażenie dla plażowicza?

ByRedakcja

lip 5, 2022
ręcznik plażowy

Upały rozwinęły się już w pełni, a to oznacza, że rozpoczął się sezon wakacyjnych wyjazdów. W tym momencie konieczne jest przede wszystkim wybranie odpowiedniego miejsca na wypoczynek. Zwykle stawiamy na piękne plaże i magiczne wybrzeża, gdzie beztrosko możemy się opalać i korzystać z morskiej wody. Skoro właśnie plaże są w obszarze naszych zainteresowań, wówczas niezbędne jest skompletowanie odpowiednich akcesoriów i elementów wyposażenia, by każdorazowy wypoczynek na piasku, rzeczywiście był niezwykle udany. Jak więc przygotować się do długiego plażowania?

Ręczniki to podstawa każdego plażowicza

Leżakowanie na plaży wbrew pozorom to nie tylko wylegiwanie się na piasku. Plażowicze bardzo chętnie zażywają morskich kąpieli, by nieco ochłodzić organizm. Wobec tego wybierając się na na taki wypoczynek przydadzą się nam ręczniki plażowe 180×100. Jest to optymalny wymiar ręczników, który pozwoli na wygodne rozłożenie się na piasku i czerpanie przyjemności z kąpieli słonecznych. Kolejną kwestią są ręczniki kąpielowe. Tak naprawdę, można wybrać jedynie jeden rodzaj, jednak warto wziąć pod uwagę to, że rozkładając przemoczony ręcznik na piasku narażamy go na wiele zanieczyszczeń. Warto więc zadbać o dwa ręczniki, z czego jeden posłuży nam tylko i wyłącznie do spędzania beztroskiego czasu na plaży, zaś przy pomocy drugiego będziemy mogli osuszyć się po morskiej kąpieli. Nie da się ukryć, że takie rozwiązanie jest nie tylko praktyczne, ale także i higieniczne. Dzięki niemu nie będziemy musieli wycierać się ręcznikiem, do którego zdążyły już “przyczepić się” ziarenka piasku.

Kremy i ochrona przeciwsłoneczna to konieczność

Nie zapomnijmy o tym, że wystawiając skórę na bezpośrednie działanie promieni słonecznych, jednocześnie narażamy się na dotkliwe i bolesne poparzenia. Warto więc na plażę zabrać ze sobą także kremy z wysoką filtracją, co najmniej SPF50. Dzięki nim rzeczywiście uzyskamy zdrową i złocistą opaleniznę, a zniwelujemy ewentualne ryzyko czerwonej i poparzonej skóry, która oczywiście nie prezentuje się zbyt estetycznie. Kremy z filtrem mogą niejednokrotnie uratować nasze wakacje. Kolejną, niezwykle ważną kwestią jest również zadbanie o ochronę głowy. Zbyt długie leżakowanie bez nakrycia głowy, w pełnych promieniach słońca, może szybko doprowadzić do udaru lub nawet poważniejszych konsekwencji. Nie zapomnijmy więc na plażę zapakować czapki z daszkiem lub kapelusza z dość dużym rondem. Pozwoli nam to uniknąć migreny i spędzania wymarzonych wakacji tylko w hotelowym pokoju.