Comhome.pl

Informacje o budownictwie, architekturze, domu i ogrodzie

Oświetlenie Zewnętrzne Domów: Kluczowe Rozwiązania dla Nowoczesnego Budownictwa

ByRedakcja

lip 1, 2023
Oświetlenie Zewnętrzne DomówStylish apartment interior with modern kitchen. Idea for home design

Oświetlenie zewnętrzne domu jest równie istotne, jak aranżacja pomieszczeń znajdujących się w środku. Dlaczego? Jaki rodzaj oświetlenia warto wybrać oraz jak kształtują się najnowsze trendy?

Dlaczego oświetlenie zewnętrzne obiektu jest tak ważne?

Oświetlenie na zewnątrz budynku to bardzo funkcjonalna sprawa. Odpowiednio dopasowane może doskonale oświetlić front domu i podjazd, ale to nie jedyne możliwości. Doskonałym pomysłem jest również zadbanie o oświetlenie ogrodu i tarasu, dzięki czemu przestrzeń stanie się funkcjonalna i przyjemna. Odpowiednie lampy do ogrodu i na taras nadają wyjątkowego uroku.

Oświetlenie frontu budynku pozwoli Twoim znajomym bez trudności dotrzeć do Twojego domu, oświetlając odpowiednio drogę, ale poza aspektem funkcjonalnym to także doskonały sposób na poprawę bezpieczeństwa. Zsynchronizowane z czujnikiem ruchu oświetlenie może skutecznie odstraszyć potencjalnego złodzieja.

Rodzaje oświetlenia zewnętrznego domów

Obecnie oświetlenie zewnętrzne domów dostępne jest w różnych wariantach, dzięki czemu bez problemu można dopasować odpowiedni wariant do wyglądu domu. Tak, aby wszystko stanowiło spójną całość. Asortyment oświetlenia dedykowanego na zewnątrz jest bardzo szeroki. Dużą popularnością cieszą się specjalne lampy do oświetlenia elewacji, oświetlenie ścieżki bądź podjazdu, zewnętrzne lampy sufitowe, a także kinkiety, reflektory czy lampy najazdowe.

Ciekawym rozwiązaniem są lampy z czujnikiem ruchu, która zaświeci się zawsze, gdy czujnik wykryje ruch. To doskonałe rozwiązanie np. przy drzwiach zewnętrznych, gdzie jest to świetna inwestycja w wygodę i bezpieczeństwo.

Dla ceniących oszczędności dobrym rozwiązaniem będą lampy solarne. Dużym atutem jest też fakt, że do ich montażu niepotrzebne będą kable, gdyż urządzenia zasilane są energią słoneczną. Lampy wyposażone są w panele solarne, które magazynują energię pozyskiwaną ze słońca, dlatego jest to wyjątkowo  energooszczędne i jednocześnie ekologiczne rozwiązanie.

Najnowsze trendy, czyli co wybrać?

W oświetleniu domu od zewnątrz wykorzystywane są różne warianty lamp, w zależności czy będą one wykorzystywane na ogrodzie, tarasie lub przed drzwiami wejściowymi. Obecnie dużą popularnością cieszą się rozwiązania wykorzystujące funkcjonalne kinkiety. Wyglądają one nadzwyczaj estetycznie, są też solidne i wytrzymałe, w sam raz do wykorzystania na zewnątrz.

W ogrodach doskonałym rozwiązaniem są lampy stojące. Dostępne są bardzo nowoczesne rozwiązania, które idealnie podkreślą wyjątkowy design Twojego domu i podwórka, a także klasyczne lampy, przypominające kształtem starodawne latarnie uliczne. Fajnym rozwiązaniem są też charakterystyczne kule ogrodowe, które prezentują się nadzwyczaj estetycznie, a jednocześnie pozwalają na wykonanie funkcjonalnej aranżacji oświetlenia ogrodu.