Comhome.pl

Informacje o budownictwie, architekturze, domu i ogrodzie

Dlaczego lodówki dwudrzwiowe to dobry wybór?

ByRedakcja

lis 3, 2023
Dlaczego lodówki dwudrzwiowe to dobry wybór?

Lodówki dwudrzwiowe to bez wątpienia modele, które cieszą się dużą popularnością. Chociaż bez wątpienia są to spore urządzenia, to jednak doskonale sprawdzają się w wielu domach i to nie tylko tych, gdzie pod jednym dachem mieszka duża rodzina. Czy wiesz, dlaczego lodówka dwudrzwiowa warta jest rozważenia? Poznaj zalety tego rozwiązania!

Czym wyróżniają się lodówki dwudrzwiowe?

Wąskie urządzenia jednodrzwiowe zazwyczaj posiadają podział na lodówkę i zamrażarkę. Kolejność bywa w tym przypadku różna i zazwyczaj zależy od danego modelu, co znajduje się na dole, a co u góry. Takie warianty często nie zajmują zbyt wiele miejsca, dlatego mogą być dobrym wyborem w przypadku niewielkich przestrzeni. A co, jeżeli potrzebujemy przechowywać wiele produktów, a także mrozić je na później? W takim przypadku z pomocą przychodzą lodówki dwudrzwiowe.

Ich obsługa jest bardzo prosta. Uchwyty drzwi znajdują się po wewnętrznej stronie, dlatego łatwo jest nam otworzyć obie połówki jednocześnie. Zazwyczaj nie jest to natomiast konieczne, ponieważ standardowy podział daje możliwość zastosowania po jednej stronie zamrażarki, a po drugiej lodówki, w której temperatura nie jest aż tak niska.

Lodówka dwudrzwiowa – wymiary urządzenia

Czy wiesz, jakie wymiary ma lodówka dwudrzwiowa? Należy wskazać, że nie istnieje jeden standardowy rozmiar, który będzie tyczył się wszystkich modeli urządzeń z tej kategorii. Dlatego niezależnie od tego, jaką pojemność w litrach podaje producent, musimy zwrócić uwagę na szczegółową szerokość, głębokość i wysokość. Dlaczego? Niektóre lodówki mają cieńsze ścianki wykonane z innych materiałów, które pozwalają na zwiększenie pojemności bez konieczności projektowania większej lodówki.

Przykładem jest w tym przypadku marka Samsung i izolacja, dzięki której ścianki urządzenia mogą być znacznie cieńsze, a to wszystko bez uszczerbku dla energooszczędności. Rozwiązanie to występuje w wybranych modelach.

Lodówko-zamrażarka dwudrzwiowa – czym kierować się podczas zakupu?

Jedną z ciekawych propozycji może być lodówka z podwójnymi drzwiami od marki Samsung. Czego najczęściej oczekują użytkownicy tego rodzaju urządzeń? Będzie to między innymi łatwy dostęp do nowoczesnych rozwiązań i technologii.

Na przykład wiele modeli lodówek dwudrzwiowych Samsung posiada kostkarkę do lodu umieszczoną na drzwiach. Dostęp do niej mamy od zewnątrz, dlatego nawet nie musimy otwierać lodówki. Innym przykładem może być dystrybutor wody, który także sprawdza się w wielu domach.

Jeśli mowa natomiast o technologiach, to ta określana jako No Frost obecna jest we wszystkich lodówkach typu Side by Side. Jakie jest jej zadanie? Poprzez odpowiednią cyrkulację powietrza i zachowanie idealnej wilgotności wewnątrz komór w lodówce nie tworzy się lód czy szron, a to oznacza, że możemy zapomnieć o długim rozmrażaniu. Okazuje się, że najczęściej kupowane lodówki w Polsce to właśnie te od marki Samsung*.

* W segmencie lodówek; na podstawie raportów międzynarodowej firmy badawczej dotyczących sprzedaży detalicznej lodówek w Polsce w okresie 01.2007-03.2023 r. oraz badania Kantar Polska z 27.11.2020 r. przeprowadzonego na zlecenie Samsung.

Tekst przygotowano w ramach płatnej współpracy z Samsung Electronics Polska.